Zmarnowane pieniądze z odszkodowania po śmierci bliskiej osoby?

Są różne sposoby na rozporządzenie pieniędzmi otrzymanymi po śmierci członka rodziny. Z reguły zadośćuczynienie po śmierci bliskiej osoby nie jest jakąś imponującą kwotą, dlatego też pieniądze rozchodzą się bardzo szybko i to często na dość błahe, prozaiczne rzeczy. Jeśli dana rodzina otrzymała kilkutysięczne odszkodowanie za śmierć ojca, to z reguły kwota ta pokrywa rachunki i wydatki powstałe w okresie niedyspozycji zawodowej małżonki, gdyż taka często następuje.

Ogólnie rzecz biorąc problem, co zrobić z pieniędzmi mają dopiero te osoby, które dostają zadośćuczynienie po śmierci osoby najbliższej z dodatkowego źródła, na które odprowadzane były specjalne składki przez odpowiednio długi okres czasu. Oczywiście problem jest tym większy, jeżeli kwota odszkodowania jest proporcjonalnie duża do zarobków i statusu majątkowego danej rodziny. Jeżeli bowiem bogacze dostają wielkie odszkodowanie to wiedzą jak je spożytkować. Co innego natomiast, gdy przykładowo kilkaset tysięcy złotych wpada w ręce biednej rodziny, która do tej pory nie mogła marzyć, że kiedykolwiek zobaczy takie pieniądze. W tym przypadku powstaje wielka konsternacja i często cała kasa lokowana jest niewłaściwie, lub po prostu przejadana.

Posted in: Artukuły o odszkodowaniach

4 comments

 1. Tomasz Pilipiuk says:

  To wszystko brzmi fajnie, ale bez kasy ani rusz. Sam, jeszcze miesiąc temu, miałem z nią wielki problem, ale postanowiłem, ze to musi się zmienić. Dlatego właśnie zacząłem zarabiać na plikach

 2. odszkodowanie says:

  Jestem pod wrażeniem, super wpis. Nie spodziewałem się tak dużej ilosci przydatnych informacji o odszkodowaniu w jednym tekście. Czekam niecierpliwie na wiecej. Pozdro!

 3. rafał says:

  W wolnym czasie z chęcią poczytam o odszkodowaniach, pozdrawiam

 4. anons says:

  Strona na grubości :) Zapraszam również do siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*